KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Arsti vastuvõtule saab registreeruda ainult telefonil 6710380  keskuse lahtioleku aegadel.

Saatekirju väljastab arst ja selleks on alati vajalik arsti vastuvõtule registreerumine isegi, kui tegemist on juba korduva vastuvõtuga.

Antibiootikumid on ravimid,mida kirjutab välja arst lühiajaliselt ja enne ravimi väljakirjutamist Teie tervislikku seisundidt põhjalikult hinnates. Antibiootikume telefoni teel ei väljastata isegi siis, kui käesolev haigus tunub just samasugune,nagu oli eelmine mida on varem ravitud antibiootikumiga

Kordusretseptid on ravimid,mida arst on patsiendile välja kirjutanud ja mida patsient tarvitab pidevalt ilma pausideta (beebipillid,vererõhu ravimid,kolesterooli alandavad ravimid jne). Kui soovite korduvat retsepti, siis palun kirjutage välja TÄPNE ravimi nimetus, kogus ja annustamise skeem. Näiteks: Tbl.Metoprolol 50 mg, 1 tbl 1 kord päevas. Ebatäpseid tellimusi ei täideta. Retseptisoovid täidetakse 3- 4 tööpäeva jooksul. Palun ärge jätke ravimite tellimist viimasele hetkele

Kui olete haigestunud ja vajate TVL siis tuleb helistada samal päeval, millal haigestusite pereõele tel. 6710381. Pereõde fikseerib Teie haigestumise ja saab kirja panna TVL soovi.

E-maili teel edastatud retseptisoovid täidame tööpäeviti 24 – 72 h jooksul. Reedel peale 15.00 edastatud retseptisoovid täidame järgmisel nädalal. Palun ärge jätke  retseptide uuendamist viimasele hetkele.

Vereanalüüside eelselt ei tohi süüa kolesterooli ja veresuhkru sisaldust mõõtvate analüüside eel kuni 12 h. Kui Te ei ole kindel,milliseid analüüse arst soovib Teil võtta, on kindlam mitte süüa.Juua võib paar lonksu puhast vett ja võtta ära eluks vajalikud ravimid.

Uriiniproovid tuleb anda hommikul esmasest uriinist kui öine urineerimisvahe on olnud 6-8 h.Ennem analüüsi andmist tuleks suguelundid pesta.Analüüs antakse selleks ette nähtud steriilsesse uriinitopsi(müügil apteekides). Kui te ei saa uriiniproovi kohe perearstikeskusesse toimetada, võib analüüsi säilitada külmikus( +2 kuni +4 juures).

Mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlemiseks:
• Tervisetõendi taotleja algatab Patsiendiportaalis www.digilugu.eetervisetõendi protsessi ja täidab Tervisedeklaratsiooni (TD).
Lihtsustatult: täidate tervisedeklaratsiooni ära, kinnitate digiallkirjaga ja tulete pereõe vastuvõtule. Aja saab registreerida telefonil 6710380. Pereõde kontrollib nägemist, mõõdab vererõhku ja teeb veresuhkru analüüsi. Kaasas peaksid olema pildiga isikut tõendav dokument ja kui kannate prille/läätsi, siis ka need. Tõend maksab 30 EURi, mida saab registratuuris tasuda sularahas.
Tervisekontrolli järgselt saadame meie andmed elektrooniliselt digilukku ja Maanteeamet pärib neid vajadusel. Tõendit füüsiliselt enam Maanteeametile viima ei pea.Tõrked deklaratsiooni täitmisel enamasti on allkirjastamisel, ja sagedasem põhjus on browseri seadistus. E-Tervise SA on olemas kasutajatugi 694 3943 (tööpäeviti kell 9-17), kus patsienti üksikasjalikult juhendatakse telefonitsi (kus mis browseris kuhu pop-upi seadistusse linnukest panna). Ja seda numbrit me julgelt soovitame.

Töövõimetusleht ehk haigusleht ja hooldusleht on rahaline dokument, seetõttu töövõimetuslehe avamiseks tuleb perearstikeskusega ühendust võtta haigestumise päeval. Tagantjärele töövõimetuslehte ei avata, välja arvatud juhul, kui Teil on olemas muu haigestumist tõendav dokument: kiirabikaart, haigla või EMO väljavõte. Nimetatud juhtudel saab TVL avada ka 2 päeva peale haigestumist.

Kui hiljem selgub, et Teie töövõimetus- või hoolduslehte ei vaja, teavitage sellest oma perearsti/õde, et ta saaks töövõimetuslehe annulleerida.

Töövabastuse perioodi lõppedes vormistab arst elektroonilise töövõimetuslehe ja edastab selle haigekassa andmekogusse. Arsti edastatud andmeid saab vaadata riigiportaalist www.eesti.ee.

Palume pöörduda abi saamiseks:

SA PERH Mustamäe korpuse erakorralise meditsiini osakonda  (Sütiste  tee 19)

Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda (Ravi 18)

Lääne-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda (Paldiski mnt. 68).

Lastega palume pöörduda  abi saamiseks SA Tallinna Lastehaigla vastuvõtu-osakonda  (Tervise 28)

Lastehaigla  tasuline nõuande telefon  1599 –  (Nõuandetelefon töötab E-P kell 08:00-24:00, kõneminuti hind 1 euro.)

Perearsti ööpäevaringne nõuande telefon  1220

Helistades lauatelefonilt lühinumbrile 1220 on esimesed 5 minutit tasuta (v.a Starmani ja Tele2 võrgust), peale 5 minutit tasub helistaja kõne eest kohaliku kõneminuti  hinna alusel.

Helistades mobiiltelefonilt lühinumbrile 1220, toimub helistamise eest tasumine alates 1 minutist telefonioperaatorite hinnakirjade alusel (Telia võrgust 0,2278 €/min, Tele2 võrgust 0,23 €/min, Elisast 0,21 €/min, seisuga 01.01.2016)

Helistades lauatelefonile  +372 634 66 30, toimub kõne eest tasumine telefonioperaatori hinnakirja alusel ning numbrile saab helistada ka välismaalt.

Erakorralist arstiabi töövälisel ajal  osutab ka  www.valvekliinik.ee  Pärnu mnt 48a ; E – R 16.00 – 21.00 ; +372 5911 0909

Haigekassa ja Terviseameti kontaktandmed, kuhu kindlustatud isikud võivad pöörduda oma  ettepanekute, kiituste ja muredega  leiate    www.haigekassa.ee  ja www.terviseamet.ee

Eesti Haigekassa  usaldusarst meie  perearstikeskusele on Tiina Roosimägi.  E-mail: Tiina.Roosimägi@haigekassa.ee

Terviseameti perearstiabi peaspetsialist on Pille Saar. E-mail: Pille.Saar@terviseamet.ee